EN UA
@

Використання big data у процесах передбачення «зелених» та цифрових навичок

06 квітня 2023
Використання big data у процесах передбачення «зелених» та цифрових навичок
5 квітня 2023р. За ініціативи Європейського фонду освіти та в рамках проекту «Мережа експертів лабораторій навичок» відбувся вебінар «Використання big data з метод підтримки процесів передбачення навичок в контексті «зеленого» та цифрового переходу» (The use of big data to support anticipation for the green and digital transition).
В останні роки розвиток аналізу data і штучного інтелекту змінив спосіб, у який зазвичай проводилися дослідження. Джерела даних, які раніше здавалися надто великими або складними, можуть тепер аналізуватися та використовуватися для розробки більш точних дослідницьких моделей.
ETF активно працює над цією темою і, зокрема, опублікував Посібник із використання big data для аналізу ринку праці. Інші інституції також поділилися своїми напрацюваннями в цій сфері, зокрема, «Перспективи політики та практики: використання потенціалу big data для формування політик у сфері кваліфікацій» та «Розуміння технологічних змін і потреб у  навичках: big data та методи штучного інтелекту».
Однак ще багато чого потрібно зрозуміти щодо того, чого ми можна очікувати від цих інструментів і як краще їх використовувати. Цей вебінар як раз було зосереджено на тому, як можна використовувати big data для підтримки передбачення навичок у процесах цифрового та «зеленого» переходів, зокрема те, як аналіз великих даних може допомогти нам визначити цифрові або «зелені» навички та відстежувати еволюцію попиту на них.
Під час вебінару було представлено три доповіді.
У своїй презентації Едуарда Кастель Бранко (Європейський фонд освіти) представила досвід аналізу вакансій, розміщених в мережі Інтернет, з метою визначення появу нових цифрових і «зелених» навичок.
Александар Костадінов,  (Регіональний офіс молодіжного співробітництва), поділився деякими ідеями щодо методів веб-скрапінгу –збору даних із відкритих веб-сайтів, на яких розміщено оголошення про вакансії, та інших відкритих джерел даних. У презентації також окремо було акцентовано увагу на проблеми зі збором веб-даних і способах співпраці з власниками даних.
Теренс Хогарт представив дослідження про те, як зелений перехід впливає на появу «зелених» навичок на деяких національних ринках праці.
Участь у роботі вебінару та модерацію першої частини виступів взяв Родіон Колишко, Директор Інституту професійних кваліфікацій, фасилітатор мережі лабораторій навичок крії Східного Партнерства проекту ЄФО «Мережа експертів лабораторії навичок» (ETF Skills Lab Network of Experts).