EN UA
@

Перше зібрання експертів Лабораторії навичок

20 червня 2022
Перше зібрання експертів Лабораторії навичок
13-14 червня 2022р. у Туріні відбулась перша офлайн зустріч експертів Лабораторії навичок започаткованої Європейським фондом освіти (ETF) у 2021р. Від України участь у зустрічі брав Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко в онлайн форматі.

У своєму виступі в межах головної панелі заходу, присвяченої проблематиці передбачення розвитку вмінь в умовах непередбачуваних змін Родіон Колишко, відповідаючи на питання «Які основні задачі ставить для себе Україна у контексті передбачення необхідних вмінь у період післявоєнного розвитку?», зокрема, зазначив, що гарне планування та передбачення розвитку вмінь є запорукою оптимального витрачання державних ресурсів, дефіцит яких в цих умовах є об’єктивною реальністю. Серед основних факторів, які визначатимуть розвиток економіки та відповідних цьому розвитку знань та вмінь експерт, зокрема, визначив:
•    Європейську інтеграцію;
•    Розвиток сфер оборони та захисту;
•    Енергоефективність та дотичні цьому напрямку розвитку сфери зелених та цифрових знань та навичок;
•    Необхідність уточнення місця України на світових ринках.
 
«Ми впевнені»,- зазначив Родіон Колишко, - «що після  Перемоги України наша група експертів з аналізу та прогнозу розвитку навичок спільно з експертами Лабораторії навичок Європейського фонду освіти разом, десь в Україні, зустрінуться щоб обговорити нові знання та вміння, які необхідні будуть в Україні, а також ті, якими Україна зможе поділитися з Європою та світом»!

Довідково:
Лабораторія навичок (Skills Lab) — це нова ініціатива ЄФО, започаткована у 2020 році, з метою сприяння регулярному та глибокому аналізу змін попиту на навички в країнах-партнерах. Разом з національними, європейськими та міжнародними експертами ЄФО аналізує тенденції та вплив на навички в галузі технологій, цифровізацію економіки, глобалізацію, демографію, зміну клімату та міграцію.