EN UA
@

Чи будуть розвиватися мікрокваліфікації?

23 травня 2022
Чи будуть розвиватися мікрокваліфікації?

Питання розвитку мікрокваліфікацій (micro-credentials) розглядалося 20 травня 2022р. під час вебінару, організованого Європейським фондом освіти (European Training Foundation). Нещодавно Європейською Комісією були схвалені рекомендації щодо визначення мікрокваліфікацій, які мають бути затверджені у червні цього року Європейським Парламентом. Згідно з запропонованим визначенням, мікрокваліфікації є фіксацією результатів навчання, які особа отримала після відносно невеликого обсягу навчання. Ці результати навчання мають були оцінені за прозорими та чітко визначеними критеріями. Обсяг навчання, який веде до отримання мікрокваліфікацій, має надати особі конкретні знання, навички та компетенції, які відповідають суспільним, особистим, культурним потребам або потребам ринку праці.

Відповідно до запропонованого підходу, Європейський фонд освіти намагається розробити керівництво для зацікавлених сторін, які планують розробляти такі мікрокваліфікації. Під час презентації учасниками заходу були поставлені численні запитання щодо запропонованого підходу до  визначення, розроблення та набуття таких кваліфікацій, а також щодо шляхів їх підтвердження, вартості процесу підтвердження та їх валідності як для особи, так і для ринку праці. З матеріалами вебінару можна ознайомитися за посиланням Event on micro credentials guidelines to be organised during EVSW | ETF (europa.eu)

Робота по розробленню цього керівництва триватиме далі і буде висвітлена на наших шпальтах. Від Інституту професійних кваліфікацій участь у цій роботі бере Родіон Колишко, Директор Інституту професійних кваліфікацій.