EN UA
@

Сучасні тенденції підтвердження результатів неформального навчання

30 березеня 2022
Сучасні тенденції підтвердження результатів неформального навчання
29 березня 2022р. за ініціативи Європейського фонду освіти відбулась онлайн зустріч «Тенденції підтвердження результатів неформального навчання у країнах ЄС та країнах Східного Партнерства».

Як зазначалося багатьма учасниками, підтвердження результатів неформального та інформального навчання лежить в основі політики навчання протягом усього життя. Відповідні процедури дозволяють людям розвивати свої навички, громадянську активність або хобі, ідентифікувати відповідні результати, їх формалізувати та визнавати з метою отримання підтвердження про набутий рівень кваліфікації.

Скорочуючи час, необхідний для підвищення кваліфікації або перекваліфікації, процедури підтвердження результатів неформального та інформального  навчання у Європейському контексті можуть відігравати важливу роль у відновленні після пандемії COVID-19 та у подальшій розбудові економіки та суспільства з урахуванням тенденцій цифровізації та екологізації.

«Втім ми не маємо забувати роль процедур підтвердження результатів неформального та інформального навчання у період війни та відновлення економіки та ринку праці у пост-воєнний період», - зазначив Родіон Колишко, директор Інституту професійних кваліфікацій. «Тільки за офіційною статистикою в Україні зараз понад 10 мільйонів переміщених осіб, які розташовані як в Україні, так і за кордоном. Далеко не всі громадяни України обмежують свою активність просто виживанням та отриманням допомоги, велика кількість наших громадян працюють, займаються волонтерською діяльністю, різного плану допомогою, набуваючи додаткових знань та навичок, які можуть і мають бути підтверджені», - зазначив Родіон Колишко.

За словами учасників конференції, в основному інструменти та механізми підтвердження результатів неформального навчання використовуються у мирний період, який не вимагає масового їх застосування для великої кількості людей, втім є країни (Швеція, Туреччина), досвід яких може бути використаний для вирішення питань з підтвердженням знань і навичок українських вимушених переселенців.