EN UA
@

Кваліфікаційні центри: міфи та реальність

14 вересня 2021
Кваліфікаційні центри: міфи та реальність

Кваліфікаційні центри: міфи та реальність

13 вересня 2021р. відбулось чергове засіданні Ради з розвитку професійних кваліфікацій при ТПП України, на порядку денному якого було передбачено розгляд практичних аспектів утворення кваліфікаційних центрів.

Створення та діяльність кваліфікаційних центрів передбачено Законом України «Про освіту» (2017р.), проте лише зараз регулювання утворення та діяльності кваліфікаційних центрів набуває остаточних рис.

Як зазначив Голова Національного Агентства Кваліфікацій Юрій Баланюк, який брав участь у засіданні Ради: «у минулу середу, 8 вересня, Урядовий комітет затвердив проєкт Постанови Кабінету Міністрів України про акредитацію кваліфікаційних центрів, який має бути найближчим часом винесений на засідання Уряду. І якщо все буде добре, восени буде готовий повний пакет документів для створення Кваліфікаційних центрів».

Враховуючи, що остаточної версії положення про акредитацію ще немає, повної ясності щодо діяльності кваліфікаційних центрів ще немає, проте з великою долею вірогідності вони будуть оцінювати кваліфікацію (наприклад, «електрогазозварник 3-го розряду»), основним орієнтиром в оцінюванні має стати професійний стандарт і таке оцінювання буде платним.

Втім, на думку Голови Ради з розвитку професійних кваліфікацій при ТПП України, Директора ІПК Родіона Колишка: «залишається багато питань щодо розроблення та контролю за якістю інструментів оцінювання професійних кваліфікацій, підготовка оцінювачів професійних кваліфікацій та багато інших практичних аспектів, які можуть як позитивно, так і негативно вплинути на довіру ринку праці до документів, виданих кваліфікаційними центрами, які мають засвідчувати рівень професійної кваліфікації людини».

Чекаємо на остаточну редакцію Положення про акредитацію та продовжимо тему утворення та діяльності кваліфікаційних центрів.