EN UA
@

Потреба у працівниках зростає

11 серпня 2020
Потреба у працівниках зростає

Інститут професійних кваліфікацій в умовах наростаючої всесвітньої економічної кризи продовжує щоденно аналізувати появу нових вакансій на ринку праці з початку 2020 року, динаміку зміни кількості актуальних вакансій та найбільш затребувані професійні назви робіт (професії).

Аналіз ведеться за професійними назвами робіт, регіонами та України в цілому.

Дані аналізу свідчать, що починаючи з квітня цього року, коли було зафіксовано мінімальну кількість вакансій, подану роботодавцями (15 041), кількість поданих вакансій збільшилася практично у 2 рази і склала станом на кінець липня цього року 26 456, що свідчить про певне пожвавлення економічної активності. На думку Директор ІПК Родіона Колишка таке пожвавлення є безумовно позитивним знаком, хоча може носити елемент сезонності, коли для виконання окремих видів робіт (переважно у сільському господарстві, туристичній та ресторанній сферах) необхідне тимчасове залучення працівників відповідної кількості та кваліфікації.

Певним підтвердженням такої думки може бути аналіз областей, в яких відбулось найбільше збільшення вакансій порівняно, наприклад, з червнем цього року:  Вінницька (1205 порівняно з 858 у червні), Волинська (1135 порівняно з 496 у червні), Запорізька (1045 порівняно з 850 у червні), Харківська (1792 порівняно з 1292 у червні). Всі перелічені області мають розвинуту сільськогосподарську та/або туристичну сфери.

Традиційно серед десяти найбільш затребуваних робітничих професій у липні:

  • Водій
  • Тракторист-машиніст
  • Продавець
  • Кухар
  • Слюсар-ремонтник

За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатися за посиланням http://www.futureskills.org.ua/ua/news/48