EN UA
@

Експертна зустріч у сфері кваліфікацій

16 квітня 2020
Експертна зустріч у сфері кваліфікацій

За ініціативи Європейського фонду освіти (ETF) 15 квітня відбувся вебінар на тему «Забезпечення сталого розвитку результатів підтримки України Європейським фондом освіти продовж 2016 – 2019 років» (Ensuring sustainability of the ETF bridging support to Ukraine provided in 2016-2019). Участь у вебінарі взяв Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко.

У заході взяли участь більше 40 експертів з різних країн, зокрема, представники країн-учасниць реалізації проекту EU4Skills, який почав повноцінно реалізовувати у цьому році і направлений на реформування системи професійної освіти в Україні.

Обговорення відбувалося навколо чотирьох основних тем, які були представлені провідними експертами ETF, які працювали з Україною: Ар’єном Деєм (підтримка Національного агентства кваліфікацій, розроблення професійних стандартів та стандартів оцінювання) та Хосе Мануелем Гальвін Аррібасом (формування центрів професійної досконалості у сфері професійної освіти та межі автономії закладів професійної освіти). 

У цілому експерти ETF окреслили основні результати та плани реалізації відповідних заходів в рамках проекту EU4Skills, зокрема, по лінії формування Національної системи кваліфікацій окремо було наголошено на необхідності продовження розроблення реєстру кваліфікацій, скоріший початок робіт над розробленням «професійних профілів» (комплектів документів, які мають складатися з професійного стандарту, освітньої програми та стандарту оцінювання), продовження фахових дискусій щодо стандартів оцінювання та забезпечення запуску системи кваліфікаційних центрів. По лінії розбудови системи професійної освіти, зокрема, було наголошено на  необхідності подальшого реформування системи професійної освіти, організаційного та методичного забезпечення діяльності майбутніх центрів професійної досконалості, пілотування результатів проекту щодо визначення меж автономії закладів професійної освіти в регіонах тощо.

Із повною версією вебінару можна ознайомитися на он-лайн платформі ETF https://openspace.etf.europa.eu/etf-open-space