EN UA
@

Відбулось експертне обговорення проекту змін Національної рамки кваліфікацій

24 січня 2020
Відбулось експертне обговорення проекту змін Національної рамки кваліфікацій

За ініціативи Національного агентства кваліфікацій 23 січня 2020 року відбулась зустріч експертів з метою обговорення змін Міністерства освіти і науки України до Національної рамки кваліфікацій, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1341 від 23 листопада 2011 року.

На думку МОН, зміни продиктовані необхідністю приведення у відповідність Національної рамки кваліфікацій до вимог Закону України «Про освіту», які були прийняті 18 грудня 2019 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392-20#n349 ).

Безумовним позитивом запропонованих змін є приведення кількості рівнів Національної рамки кваліфікацій до кількості Європейської рамки кваліфікацій. Втім, на думку Директора Інституту професійних кваліфікацій Родіона Колишка, який брав участь у зустрічі, цього не достатньо якщо у заінтересованих сторін є не лише бажання виконати умови законодавства, що змінилось, а зробити рамку дієвим інструментом гармонізації вимог ринку праці та можливостей системи освіти. «Рамка не має служити виключно інтересам системи освіти і «бачити» лише освітні кваліфікації, як сьогодні виглядають запропоновані зміни, має бути забезпечена можливість співвіднесення з відповідними рівнями раки кваліфікацій професійних кваліфікацій», зазначив Родіон Колишко.

На думку експерта, особливо важливим це завдання стає в контексті необхідності розроблення закону України «Про Національну систему кваліфікацій», який мав би бути представлений Верховній Раді України ще у березні 2018 року. «Саме законом про НСК має визначатися глосарій термінів, статус та функціонал Національного агентства кваліфікацій, процедурні аспекти розроблення та реалізації професійних стандартів і стандартів оцінювання».