EN UA
@

Експерти обговорили існуючи моделі аналізу та прогнозування розвитку ринку праці

21 червня 2019
Експерти обговорили існуючи моделі аналізу та прогнозування розвитку ринку праці

У рамках підготовки до навчально-координаційного семінару «Удосконалення прогнозування та узгодження попиту і пропозиції кваліфікованої робочої сили в Україні», який відбудеться 2-4 липня 2019р., на запрошення Проекту МОП  «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» 20 червня 2019р. було проведено зустріч експертів та практиків, що мають досвід з аналізу та прогнозування розвитку ринку праці України.

На зустрічі були присутні представники Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінрегіону, Міносвіти, Державної служби зайнятості, Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, представники соціальних партнерів та експертних організацій. Від Інститут професійних кваліфікацій у зустрічі взяв участь Директор Інституту Родіон Колишко.

Експерти обговорили основні виклики та проблеми, що стоять на шляху формування в Україні дієвої моделі аналізу та прогнозу розвитку ринку праці, серед яких вкрай нестабільна соціально-економічна ситуація, що особливо ускладнюється військовим конфліктом на Сході України, невизначеність орієнтирів та пріоритетів розвитку економіки України, відсутністю релевантних та повних баз даних щодо зайнятих в економіці та бюджетному секторі країни, відсутність координуючого органу, відповідального за аналіз та формулювання прогнозу розвитку ринку праці тощо.

«В умовах наявності декількох заінтересованих в різних вимірах аналізу інформації щодо стану та тенденцій розвитку ринку праці в Україні сторін, серед яких, як мінімум, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінрегіону, Міносвіти, Державної служби зайнятості», - зазначив Родіон Колишко під час дискусії, - «критично важливим є наявність рівновіддаленої незалежної професійної організації, яка б за наявності доступу до відповідної деперсоніфікованої інформації могла б оперативно і професійно такий аналіз формувати та надавати заінтересованим сторонам. Тим більше, що такі приклади у світі є і в Україні є такі організації, що можуть таку роль ефективно виконувати».

Результати дискусії будуть оформлені в робочий документ, який буде покладено в основу більш широкого експертного обговорення під час навчально-координаційного семінару «Удосконалення прогнозування та узгодження попиту і пропозиції кваліфікованої робочої сили в Україні», який відбудеться 2-4 липня 2019р.