EN UA
@

Заключна зустріч учасників міжнародного проекту Erasmus+

01 жовтня 2018
Заключна зустріч учасників міжнародного проекту Erasmus+

26-28 вересня 2018 року у приміщенні Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана відбулась заключна зустріч учасників міжнародного проекту Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (ITE-VET)».

В обговоренні поточного стану ITE-VET проекту та організаційних питань взяла участь директор НЕО в Україні Світлана Шитікова, яка розповіла про особливості моніторингу та звітування за проектом, перевірки якості розроблених матеріалів та можливостей одержання грантів.

Однією з основних тем зустріч була презентація результатів імплементації нових навчальних планів підготовки педагогів для системи професійної освіти з боку університетів - учасників консорціуму від України.

Під час зустрічі було проведено декілька круглих столів за участі представників Міністерства освіти і науки України, провідних роботодавців, їх об’єднань, представників навчальних закладів тощо.

Так, 26 вересня з представниками Міністерства освіти і науки України було проведено круглий стіл «Поточний стан професійної освіти: досягнення та виклики». Під час круглого столу директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Валентина Радкевич висвітлила основні напрями реформування професійної освіти в Україні, серед яких окреме місце було приділено питанням оптимізації мережі навчальних закладів оновленню змісту навчання та підвищення ефективності співпраці з роботодавцями. У роботі круглого столу також взяли участь заступник директора департаменту професійно-технічної освіти МОН України Катерина Мірошниченко, державний експерт з питань управління і державно-приватного партнерства директорату професійної освіти МОН України Ніна Іларіонова.

27 вересня було проведено круглий стіл «Сучасні реформи в освіті та їх вплив на ринок праці: позиція роботодавців». У круглому столі, крім учасників консорціуму, взяли участь Віктор Хмільовський, президент Спілки орендарів і підприємців України, Надія Кобрин менеджер з персоналу ПАТ «Укрзалізниця», Олександр Чуб, директор Центру зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів «Перспектива» КНЕУ, інші представники HR служб. З основними доповідями виступили Віце-президент Інституту професійних кваліфікацій Сергій Притоманов та Директор Інституту Родіон Колишко. Сергій Притоманов окреслив основні проблеми із системою підготовки професійних кадрів в Україні на прикладі аналізу підприємств гірничо-металургійного комплексу, Родіон Колишко представив основні погляди і сподівання роботодавців від реформ системи освіти, що тривають у теперішній час в Україні.

Також під час зустрічі було представлено ключові тези дисертаційного дослідження Віри Браун (Університет Констанц) на тему «Досліджуючи приклад України: меритократична логіка та підготовка педагогів для сфери професійної освіти», яке стало результатом реалізації проекту.