EN UA
@

Державне замовлення має будуватися на аналізі наявних і потрібних трудових ресурсів

11 травня 2018
Державне замовлення має будуватися на аналізі наявних і потрібних трудових ресурсів

Сьогодні на робочій групі, присвяченій підготовці фахівців для внутрішнього ринку праці, яка була проведена за результатами зустрічі представників бізнес-об’єднань, організацій роботодавців та професійних громадських організацій з Першим віце-прем’єр міністром – Міністром економічного розвитку та торгівлі України Степаном Кубівим 4 травня цього року, обговорювалися шляхи до реформування системи державного замовлення на підготовку кадрів.

«Уряд витрачає більше 20 млрд. грн. на фінансування державного замовлення в цьому році», заявили на зустрічі представники МЕРТ. При цьому 99 % цієї суми йде на підготовку фахівців сфери вищої освіти, адже з 2015 року підготовка робітників робітничих професій здійснюється за рахунок місцевих бюджетів за процедурою регіонального замовлення.

За словами Директора Інституту професійних кваліфікацій Родіона Колишка, як державне, так і регіональне замовлення має здійснюватися на основі актуальних фактичних даних щодо стану регіональних і національного ринку праці та співвідноситися з пріоритетами розвитку держави. Такий аналіз сьогодні практично не здійснюється жодною з установ, оскільки для отримання актуальних і достовірних даних необхідно порівнювати підготовку фахівців та структуру зайнятих на ринку праці.

На думку Родіона Колишка, державне замовлення має в першу чергу фінансувати потреби держави у спеціалістах – працівники бюджетної сфери, військові, працівники сфери культури тощо – які потрібні для заповнення необхідних для забезпечення нормального функціонування держави. Друга черга фінансування підготовки спеціалістів за державний кошт пов’язана із кадровим забезпеченням пріоритетів державного розвитку і має відображати середньо- і довгострокові потреби пріоритетних секторів. І вже в третю чергу має фінансуватися з державного бюджету підготовка інших спеціалістів і фахівців.