EN UA
@

Представники влади і бізнесу обговорили питання підготовки фахівців для ринку праці

04 травня 2018
Представники влади і бізнесу обговорили питання підготовки фахівців для ринку праці

На нараді під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, організованої за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) 3 травня 2018 р. представники МЕРТ, МОН обговорювали з представниками бізнес об’єднань актуальні питання підготовки фахівців для потреб ринку праці, зокрема:

  • забезпечення якості вищої та професійно-технічної освіти;
  • впровадження стандартів вищої освіти;
  • запровадження дуальної освіти у сферах вищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Дискусія підтвердила різність поглядів представників бізнесу та влади на питання підготовки фахівців для подолання дефіциту професійних кадрів на ринку праці. За словами Степана Кубіва, невиважена політика управління коштами фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття призвела до того, що в країні формується безвідповідальне відношення до праці. «Ми формуємо країну трутнів», зазначив Степан Кубів, «людей, які не мають потреби розвиватися і розвивати країну, і звикли споживати державну допомогу, не даючи нічого взамін».

Президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко під час дискусії наголосив на тому, що Україна врешті-решт має визначитися із пріоритетами розвитку, визначивши своє місце у регіональному розподілі праці. Визначивши такі пріоритети і замовлення на підготовку кадрів легше буде формувати, і така підготовка буде більш адресною і необхідною ринку праці.

За результатами наради були сформовані групи, які опрацьовуватимуть питання створення та функціонування системи кваліфікацій в Україні, запровадження дуальної освіти та з опрацювання супутніх реформуванню підготовки кадрів питань, зокрема, пов’язаних із змінами до податкового, бюджетного законодавства тощо.