EN UA
@

Національне агентство кваліфікацій необхідно створювати терміново

20 жовтня 2017
Національне агентство кваліфікацій необхідно створювати терміново

Інститут професійних кваліфікацій звернувся до Кабінету Міністрів України із ініціативою прискорення робіт із утворення Національного агентства кваліфікацій (НАК) та розроблення відповідної нормативної бази, необхідної для його ефективного функціонування.

Саме утворення НАК передбачено ч. 3 ст. 38 Закону України «Про освіту», який набув чинності 5 вересня цього року. Абзацом 6 п. 2 ч.6 Прикінцевих положень Закону України «Про освіту» Кабінету Міністрів України доручено протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом утворити Національне агентство кваліфікацій як постійно діючий колегіальний орган, уповноважений на реалізацію державної політики у сфері кваліфікацій.

Втім, на думку Інституту, в Україні наразі існують всі необхідні передумови для якомога швидшого започаткування діяльності НАК як органу, який в першу чергу має відповідати за відповідність кваліфікацій Національній рамці кваліфікацій, міжнародним кваліфікаційним рамкам тощо.

Створення НАК також має суттєво прискорити виконання плану заходів із впровадження Національної рамки кваліфікацій на 2016-2020 роки, затвердженого Розпорядженням КМУ від 14 грудня 2016 р. № 1077-р.

Зі свого боку Інститут готовий долучитися до роботи із створення Національного агентства кваліфікацій.