Формування регіонального замовлення

2021-06-29

Інститут професійних кваліфікацій напередодні завершення процесу формування регіональних замовлень на підготовку робітничих кадрів провів дослідження відповідності показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів потребам ринку праці декількох областей, в тому числі Львівської та Чернігівської з метою надання рекомендацій щодо оптимального використання коштів обласних бюджетів на фінансування регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.

Висновок:

  • структура регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів Львівської області впродовж 2018-2020 років приблизно на 46 відсотків відповідає потребам ринку праці області;
  • структура регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів Чернігівської області впродовж 2018-2020 років приблизно на 70 відсотків відповідає потребам ринку праці області.

Загальні висновки для всіх областей України: регіональне замовлення формується департаментами (управліннями) освіти і науки обласних, Київської міської держадміністрацій без детального (за професіями) урахування потреб ринку праці в області та відповідає цим вимогам лише частково.

Політика децентралізації у сфері освіти (підготовка кваліфікованих кадрів) з точки зору бюджетного фінансування призвела до появи, починаючи з 01 січня 2018 року, у місцевих бюджетах областей та обласних центрів (як правило) окремих бюджетних програм «Підготовка кадрів професійно-технічними закладами та іншими закладами освіти» (код КПКВК МБ 0611110).

Аналізуючи дані, отримані впродовж 2018 – 2019 років, експертами Інституту професійних кваліфікацій були виділені основні показники ефективності формування та виконання державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів в регіонах.

За цими показниками Інститутом професійних кваліфікацій були визначені рейтинги регіонів (областей) в Україні с точки зору фінансування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів.

В цьому рейтингу Львівська область займає 1 місце, а Чернігівська область - 20 місце.

Більш детальна інформація за посиланням.